Archiv měsíce Leden 2021
Jaké je pojištění ztráty příjmu od Lloyd´s?
Nejdříve, než se dostaneme k samotnému produktu, tak pár pojmů k objasnění. Lloyd´s není pojišťovna, ale pojišťovací trh, který umožňuje setkávání poptávky a nabídky na krytí různých rizik, a přináší tak flexibilní řešení potřeb klientů. Členové tohoto trhu Lloyd´s jsou v postavení investorů, kteří poskytují potřebný kapitál ke krytí sjednaných pojistných rizik, a za tímto účelem se sdružují do syndikátů. Coverholder…
Číst dáleZatím solidní výsledková sezóna (Týden 4)
Této víře v lepší zítřky nadále pomáhají centrální bankéři a neustálý příliv likvidity, který vytvářejí. Fed tak táhne, jak ukazuje následující obrázek, akciové indexy tvrdě vzhůru. Pozitivně vyzněl pro trhy také začátek výsledkové sezóny, v níž čísla svého hospodaření ohlásilo 13 procent firem sdružených v indexu SP500. A zprávy jsou to zatím pozitivní. Osmdesát šest procent firem překonalo očekávání analytiků…
Číst dálePřiživují trhy méně zkušení investoři? (Týden 3)
Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se v právě skončeném týdnu opět přiblížil k hranici jednoho milionu a nemile překvapil analytiky, kteří očekávali údaj o téměř dvě stě tisíc žádostí příznivější. Rostoucí počet nových nezaměstnaných ve Spojených státech následně dopadá i na spotřebitelský sektor. Tam jsme byli minulý týden svědky nečekaně silného poklesu maloobchodních tržeb a analytiky nemohl uspokojit ani předběžný údaj…
Číst dáleMáme se bát bubliny? (Týden 2)
A to, že nebe není bez mráčku, je jasné. Počet nově infikovaných nemocí covid 19 rychle roste a s ním i počet hospitalizovaných. Nejen u nás, ale i globálně zůstává za očekáváním rychlost distribuce vakcíny. Dobrá v uplynulém týdnu nebyla ani makroekonomická data. Především analytiky hrubě zklamala data z amerického trhu práce, když jejich odhady předpokládaly, že největší světová ekonomika v měřeném…
Číst dáleJak drahé je neinvestovat?(Týden 1)
Pojďme se ale nejprve podívat na výsledky těch, kteří se rozhodli neriskovat, neinvestovat a nechali své peníze „v moci“ klasických bankovních produktů. Na grafu je zobrazen vývoj inflace v České republice a je z něj patrné, že se v právě skončeném roce pohybovala v průměru kolem tří procent. Přeloženo do češtiny to znamená, že „ležící“, neinvestované peníze v uplynulém roce na své…
Číst dále