BT Penze: Za pět minut práce můžete s novým nástrojem klientům přinést hodnotu přes milion korun

Je pro mě důležitá každá minuta, kterou dokážu ušetřit díky lepší práci s daty a různým šablonám nebo procesům,“ říká v podcastu Blanka Nováková. Právě pečlivou evidencí dat je Trefoil na trhu pověstný. A své know-how si firma nenechává pro sebe.

Původně pro vlastní potřebu vytvořila nástrojovou rodinu Tref Data, jejíž modul zaměřený na penze skvěle zapadá a rozšiřuje nabídku nástrojů Broker Trustu. Přesně to odpovídá myšlence, že když vidíme dostupný šikovný a funkční nástroj, rádi takovou vychytávku pro naše partnery pořídíme, než abychom ji sami vyvíjeli. Z hlediska času i nákladů je to tak efektivnější. A to je i případ BT Penzí, které budou mít naši partneři exkluzivně k dispozici.

BT Penze pomohou řešit poradcům penze od A do Z. Na jednom místě poskytuje nástroj vše, co poradce potřebuje, když řeší penzijní produkty, zajištění na penzi a všechny navazující záležitosti. Nástroj obsahuje kalkulačky, srovnání fondů, metodiky a popsané jednotlivé procesy, které poradci řeší v každém servisním kroku. BT Penze obsahují i unikátní věci, které zatím na trhu nejsou, jako komunikační sety, které šetří čas pomocí e-mailových šablon směrem ke klientům a podobně,“ vypočítává některé z výhod Blanka Nováková.

Druhým unikátem je pak systém, který sjednáváním penzí provede i poradce, kteří se penzím doposud nevěnovali, a pomůže jim vyvarovat se různých chyb v jednotlivých krocích.

Stačí čtyři údaje a o zbytek se postarají BT Penze

Zaměřuji se na komplexní poradenství a penzijko mi vyplynulo jako jeden z přirozených stavebních kamenů. Z několika důvodů je pro mě spoření na penzi hlavní konverzní záležitost. Má ho naprostá většina dospělých, a přitom přibližně dvě třetiny smluv nejsou nastaveny optimálně,“ říká druhý host podcastu René Kvarda, specialista na komplexní finanční plánování a budování majetku. Sám metodiku a srovnávač úspěšně využívá už téměř rok.

Potřebujete znát čtyři údaje od klienta, abyste mu na pár kliků udělali projekci, jakou hodnotu bude mít stávající penzijní produkt v 60 nebo 65 letech. A zároveň srovnávač namodeluje tři alternativy ke stávajícímu produktu, například podle jiné strategie nebo u jiné penzijní společnosti, podle toho, jaké parametry navolíme a můžeme ukázat, jaký nadvýnos změna přinese,“ popisuje René Kvarda jeden z mnoha přínosů nástroje. A dodává: „Za pět minut diskuze a pět minut práce můžete klientům přinést hodnotu v řádu statisíců korun i více jak milionu korun.“ 

Zásadním způsobem tak posílíte klientovu důvěru ve svou odbornost, a otevřete si tak dveře k dalším obchodním příležitostem.

Chcete také šetřit čas při řešení penzijního zajištění svých klientů a seznámit se detailněji s nástrojem BT Penze? Doposlouchejte až do konce aktuální vydání BTčka, nebo se ještě lépe připojte k naší Galerii Penzí už toto pondělí 27. listopadu, kde vám nástroj představí sama Blanka Nováková. Na online Galerii se přihlásíte prostřednictvím našeho vzdělávacího portálu BT Edu. Těšíme se na vás a přejeme vám, abyste i díky tomuto nástroji využili příležitosti, které penze přináší, naplno.

Co ještě v podcastu uslyšíte?

  • Proč je snazší řešit s klienty spoření na penzi než třeba pojištění?
  • Jak dnes pracovat s klienty v oblasti penzí?
  • V čem pomáhá řešení penzí v budování vztahu poradce-klient?
  • Jak se podniká ve financích společně s příbuznými?
  • Co vedlo Trefoil k vytvoření vlastních nástrojů?
  • Proč je nynější novela zajištění na penze obchodní příležitostí, která se nemusí opakovat?